14 Haziran 2012 Perşembe

Şefkat Tepe’nin Çekimleri Konya’da Devam Ediyor

Resim

Çekimlerimiz gayet iyi gidiyor. Haziran ayının son haftası sezon finali yapmayı düşünüyoruz. Yeni sezonda Şefkat Tepe izleyicilerini büyük sürprizler bekliyor. Kimsenin tahmin edemeyeceği olaylar yaşanacak. Asker dizisi olduğu için terhis olanlar, göreve yeni gelenler olacak ama önümüzdeki sezon ana omurgada büyük değişiklik var.

Sizin sezon finaliniz diğer dizilere göre biraz daha uzadı gibi bunun nedeni nedir?

Geçen sezonda bu zamanlar bitirmiştik. Diğer diziler Ramazan ayını baz alarak erken sezon finali yaptılar. Samanyolu Tv’nin Ramazan ayında projeleri olduğu için Ramazan ayı öncesi sezon finalimizi yapacağız ve Ramazan sonrası yeni sezonumuza start vereceğiz.

Çekimler için Konya’yı tercih ettiniz. Bunun sebepleri nelerdir?

Konya’yı tercih etmemizin nedenleri arasında iki önemli maddeyi söyleyebilirim. Birincisi Konya’nın tarihi ve kültürel bir dokuya sahip olması, birçok mekanın Güneydoğu’yu anımsatması ve çok sayıda mağaraların bulunması. İkincisi ise ulaşım kolaylığı. Bildiğiniz gibi Konya kavşak noktasında ulaşım zorluğu çekmiyoruz. Bu diziyi Güneydoğu’da çekseydik sıkıntı yaşardık.

Bu formatta birçok dizi yapıldı ama tutmadı. İzlenmenizdeki en büyük etkeni neye bağlıyorsunuz?

Dediğiniz gibi bizim formatımızda çok sayıda asker dizisi yapıldı ama fazla ilerleyemeden bitirdiler. Bizim izlenmemizdeki en büyük faktör; Yaşanmış olayları gerçeğe yakın bir şekilde işlememizin bölge halkının ve askerlerin sorunlarını ekrana getirmemiz ayrıca sorunlara çözüm üretilmesi yönünden tavsiyelerde bulunmamız bizi bugün bu noktaya getirdi.

İzleyicilerinizin diziye tepkisi ne yönde?

Gayet olumlu eleştiriler alıyoruz. Çok sayıda teşekkürler geliyor bize. Şefkat Tepe sadece Türkiye’de izlenmiyor. Birçok ülkede seyirciyle buluşuyor. Orta Doğuda kahvehanelerin kapatılıp cumartesi günleri bizi izlediğini duyuyoruz. Artık cumartesi günleri Şefkat Tepe gecesi oldu diyebiliriz.

Kaç sezon daha devam etmeyi düşünüyorsunuz?

Ben bir yönetmen olarak uzun süren dizilere karşıyım. Bence bir dizi 3 ya da4 yıl sürmeli onlardan ötesi izleyenleri sıkıyor. Şefkat Tepe’yi 2 yıl sonra bitirmeyi planlıyoruz. Bu 2 yıl boyunca hem ülke gündemine ağırlık vereceğiz hem de kendi hikaye kurgumuzdansenaryomuza devam edeceğiz.

Dağda çalışmak mutlaka zordur. Sizi en çok hangi durumlar zorluyor?

Çekimler sırasında en çok iklimlerden etkileniyoruz. Geçtiğimiz kış çok çetin geçti ve -25 derece çalıştığımızı hatırlıyorum. Biz Türkiye’nin en zor işini yapıyoruz. Dağ tepe demeden sürekli tırmanıyoruz. Haziran ayı geldi sıcaklıklar arttı bugün 32 derecede çalışıyoruz. Haziran ayında böyle sıcakken Ağustos’ta ne yapacağız bilmiyorum. Bu arada oldukça profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Tek Türkiye’den de bize katılan arkadaşlar oldu ve kadromuz çok güçlendi bu yıl. Bölgeyi tanıyan bilen ekip arkadaşlarımız olduğu için pek bir sıkıntı yaşamıyoruz yer seçimi açısından.

Size yetkili mercilerden bir uyarı geldi mi?

Yok, hiçbir şekilde bize uyarı ve veto gelmedi.Böyle oluncada daha kaliteli işler çıkarıyoruz. Olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da dizinin izlenmesini arttırıyor. Bugün dizinin izlenme oranına baktığımızda çok önemli bir yerde olduğunu rahatlıklar görebiliriz.

Kaynak; http://www.hakimiyet.com/yerel/hakimiye ... 23247.html


Şefkat Tepe’nin Çekimleri Konya’da Devam Ediyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder